6 Şubat’tan bu yana Türkiye’de neler konuşuldu?

6 Şubat’ta gerçekleşen ve 11 ilimizi etkileyen Maraş, Pazarcık ve Elbistan depremlerinden beri deprem bölgesinin yeniden ayağa kalkması ve beklenen Marmara depreminde büyük bir afet yaşanmaması için hem kamu hem sivil toplum kuruluşları birçok çalışma yürütüyor. Bilim Akademisi de depremlerin ardından yapılan tüm çalışmaları takip ediyor ve üyeleri Naci Görür, Sibel Salman ve Ersin Kalaycıoğlu, Aydın Alatan, Canan Atılgan ve Ali Alpar’dan oluşan Koordinasyon Kurulu danışmanlığında ilgili paydaşları bir araya getirecek yapıcı etkinlikler düzenlemeyi amaçlıyor. Bilim Akademisi’nin deprem ile ilgili faaliyetlerini buradan görebilir, yeni etkinlikler için duyuru listemize buradan dahil olabilirsiniz.

Bu süreçte kamunun, STK’ların ve birçok oluşumun raporlarını bir araya toplamanın yararlı olacağını düşündük. Aşağıda 6 Şubat’tan bu yana yapılmış etkinlikler ve bu etkinliklerin raporlarına ulaşabilirsiniz. Bu değişen bir sayfa olacak, eksikler varsa lütfen bize yazın ( [email protected] ). (Son güncelleme 18 Ağustos 2023)

Şubat 2023

Mart 2023

Nisan 2023

Mayıs 2023

Haziran 2023

Temmuz 2023

  • TMMOB – 6 Şubat 2023 Kahramanmaraş Depremleri Raporu Part 1, Part 2
  • UN International Organization for Migration (IOM) – Türkiye and Syria 2023 Earthquakes – Response Update (4 July, 18 July)

Ağustos 2023

Eylül 2023

Önceki İçerikÜniversitede ekonomi/iktisat okumak
Sonraki İçerikKuantum mekaniği: Dalga-parçacık ikiliği
Avatar photo
Boğaziçi Üniversitesi’nde İngilizce Öğretmenliği lisans, Bilişsel Bilim yüksek lisans derecesini aldı. Hollanda’da Groningen Üniversitesi’nde müzik ve dil algısı üzerine Bilişsel ve Davranışsal Nörobilim doktora programında tezini tamamlamakta. 2022’den beri Boğaziçi…
Avatar photo
ODTÜ Fizik Bölümü’nden 1996’da lisans, 1998’de yükseklisans derecelerini aldı. San Diego’daki Kalifornia Üniversitesi’nde yaptığı fizik doktorasını 2004 yılında tamamladı. 2004-2014 yılları arasında Sabancı Üniversitesi’nde Temel Geliştirme Programının koordinasyonunda çalıştı. Çeşitli…