Hakkımızda

SARKAÇ, Bilim Akademisi‘nin popüler bilim platformudur.

Sarkaç, doğa bilimlerinden siyasete, mühendislikten ekonomiye birçok konuda içerik sunuyor.  Bu içerik, Sarkaç ekibi ve Bilim Akademisi üyesi olan ve olmayan akademisyenler tarafından hazırlanıyor.  Sarkaç’ta yazı yayınlamak isterseniz lütfen kriterlerimize bir göz atın ve bize yazın. 

Sarkaç’ta yayınlanan içeriğin, uzman olmayan kişilerin rahatça takip edebileceği nitelikte ve özgün olması ve bilimsel titizlikle üretilmesine önem veriyor, tüm paylaşımlarımızın emeğine saygı gösteriyoruz.

Sarkac.org’un içeriği (görseller hariç ve aksi belirtilmediği sürece) Creative Commons Atıf-GayriTicari 4.0 Uluslararası Lisansı ile lisanslanmıştır. Bu içerik, uygun atıf yapılarak ticari olmayan amaçlar için kullanılabilir.  Kullanım koşulları için lütfen tıklayın.

Sarkaç’ta kullanılan görseller açık kaynaklardan alınmıştır veya telifi ödenmiştir. Eğer herhangi bir görselin telifi ile ilgili bir sorun olduğunu düşünüyorsanız bu formu doldurup bizi bilgilendirmenizi rica ederiz.

Yayınlarımızı aynı zamanda Twitter (@sarkac_org), Instagram (@sarkac_org) ve Facebook https://www.facebook.com/bilim.akademisi.turkiye  hesaplarından takip edebilirsiniz.

Mutlu bir toplumun ve sağlıklı bir demokrasinin ancak bilim ve akıl temelinde gelişeceğini vurguluyoruz.

Dünyaya bakarak, görerek ve anlayarak…

Sarkaç Yayın Kurulu: Ali Alpar,  Canan Atılgan, Defne Üçer Şaylan (fen bilimleri editörü), Ersin Yurtsever, Müsemma Sabancıoğlu (sosyal bilimler editörü), Reyhan Oksay, Sami Gülgöz, Şevket Pamuk, Şevket Ruacan.

Sarkaç’ta yayınlanan içeriğin bilimsel verilere dayanmasına büyük önem veriyor olmamıza karşın gözümüzden kaçan hatalar olabilir. Okuyucularımızın bu hataları [email protected] adresine bildirmelerini rica ederiz.