Konferans

Popülizm, Anayasal Demokrasiler ve Yargı

61. Bilim Akademisi Konferansı Bilim Akademisi üyesi Bertil Emrah Oder’in sunumu ile 10 Mart 2018 tarihinde Salon IKSV, Şişhane’de gerçekleşti.

Nanoboyutta Ölçme Biçme ve Enerji Harmanlama

60. Bilim Akademisi Konferansı Bilim Akademisi üyesi Pınar Mengüç’ün sunumu ile 17 Şubat 2018 tarihinde Salon IKSV, Şişhane’de gerçekleşti.

 Sentetik Biyoloji ile Yaşam Mühendisliğine Giriş

59. Bilim Akademisi Konferansı BAGEP ödülü sahibi Urartu Şeker’in sunumu ile 20 Ocak 2018 tarihinde Salon IKSV, Şişhane’de gerçekleşti.

Dünya Dışında Yaşama Astrofiziksel Bakış

58. Bilim Akademisi Konferansı Bilim Akademisi üyesi Ersin Göğüş’ün sunumu ile 16 Aralık 2017 tarihinde Salon IKSV, Şişhane’de gerçekleşti.

Arıtma Tesislerimiz Antibiyotik Direnci ile mücadele edebilir mi?

57. Bilim Akademisi Konferansı Bilim Akademisi üyesi İdil Arslan Alaton’un sunumu ile 18 Kasım 2017 tarihinde Salon IKSV, Şişhane’de gerçekleşti.

Işık Elmas ve Kuantum Oyunlar – Mete Atatüre

56. Bilim Akademisi Konferansı Bilim Akademisi üyesi Mete Atatüre’nin sunumu ile 21 Ekim 2017 tarihinde Salon IKSV, Şişhane‘de gerçekleşti.

Erdal Bey: Bilim, Fikir ve Eylem – Ali Alpar

55. Bilim Akademisi Konferansı Bilim Akademisi üyesi Ali Alpar’ın sunumu ile 14 Ekim 2017 tarihinde Salon IKSV, Şişhane‘de gerçekleşti.

Katıhal Lazerleri ve Tıbbi Uygulamaları – Konuşmacı : Alphan Sennaroğlu

54. Bilim Akademisi Konferansı Bilim Akademisi üyesi Alphan Sennaroğlu’nun sunumu ile 23 Eylül 2017 tarihinde Salon IKSV, Şişhane‘de gerçekleşti.

Moleküler Modelleme – Canan Atılgan

52. Bilim Akademisi Konferansı Bilim Akademisi üyesi Canan Atılgan’ın sunumu ile 8 Mayıs 2017 tarihinde Salon IKSV, Şişhane‘de gerçekleşti.

Karışmak / Ayrışmak: Moleküllerin Bakış Açısından – Levent Demirel

51. Bilim Akademisi Konferansı Bilim Akademisi üyesi Levent Demirel’in sunumu ile 8 Nisan 2017 tarihinde Salon IKSV, Şişhane‘de gerçekleşti.

Damar Tıkanıklığı Neden Gelişir? Nasıl Önlenir? Reyhan Küçükkaya

50. Bilim Akademisi Konferansı Bilim Akademisi üyesi Reyhan Küçükkaya’nın sunumu ile 4 Mart 2017 tarihinde Salon IKSV, Şişhane‘de gerçekleşti.

Yaşadıklarımızı Hatırlamak, Kişisel ve Toplumsal Olayların Hafızamızdaki Yeri – Sami Gülgöz

49. Bilim Akademisi Konferansı Bilim Akademisi üyesi Sami Gülgöz’ün sunumu ile 11 Şubat 2017 tarihinde Salon IKSV, Şişhane‘de gerçekleşti.

Kütleçekimi Dalgaları – Ali Alpar

48. Bilim Akademisi Konferansı Bilim Akademisi üyesi Ali Alpar’ın sunumu ile 3 Aralık 2016 tarihinde Salon IKSV, Şişhane‘de gerçekleşti.